Емоції.

Один із найрозповсюджених запитів, з яким люди звертаються до психолога під час війни – як впоратися з негативними емоціями. Часто емоції можуть заважати або бути неприємними.

Як прожити емоції:

  • Дозволити своїм емоціям бути, не намагатися стримувати чи побороти їх. Не буває поганих або хороших емоцій. Страх, злість, сум чи огида – може бути нормальною реакцією.
  • Знайдіть, де ваші емоції в тілі. Відчуття емоцій починається саме з тіла.
  • Спробуйте зрозуміти, де саме живе емоція, якого вона кольору, форми, що відбувається, коли ви її відчуваєте. Така конкретизація дозволить краще зрозуміти себе і легалізувати свої відчуття.
  • Навчіться проживати свої емоції. Частіш за все, емоції спонукають людину до дій. Це механізм, який використовувався людиною протягом тисячоліть. Є багато соціально прийнятних шляхів регуляції емоцій. Це можуть бути фізичні вправи, творчість, танці, можна побити подушку чи покричати.
  • Сприймайте емоції не як свого ворога, який заважає повсякденним справам, а як індикатор того, що насправді з вами відбувається, чого саме зараз хочеться і чого потребуєте.

Будьте добрішою до себе. Коли щось бентежить, дайте собі час розібратись зі своїми почуттями, перепочити, побути наодинці з собою, поки вщухне емоційна буря, адже ви жива людина і не можете постійно бути в гарному настрої, а під час складних ситуацій, таких як війна, не варто цього й прагнути. Адже негативні емоції – це нормальна реакція на ненормальні обставини.